Bemer - Csontritkulás, csonttörés

Főoldal

Milyen panaszoknál
alkalmazható

Tapasztalatok

Szeretném kipróbálni

Díjazás


Csontritkulás, csonttörés:

Csontritkulás növekedési szakaszban gyerekeknél és fiataloknál is felléphet, de jóval gyakrabban fordul elő felnőtteknél az 50. életévtől kezdődően. A legújabb felismerések szerint abból indulnak ki, hogy férfiakat és nőket egyformán érinthet. Sokszor hosszú időn keresztül relatíve panaszmentes az ember, így a csontvázrendszer eme betegségét csak későn ismerik fel. A csontritkulás hazánkban majdnem egy millió embert érint. A nők gyakrabban szenvednek a csontritkulástól, mint a férfiak. A nők körülbelül 7%-ánál a változókor után, az 55. életévet követően, 19%-uknál a 80. életév után alakul ki a betegség. A csontritkulás leggyakoribb oka a változókori ösztrogénhiány. Némelyik orvos csak akkor beszél egyáltalán csontritkulásról, ha az első spontán törések előfordulnak.

A betegség első jele a csontok, főként gerincoszlop környékén előforduló, tompa, szaggató, hasogató fájdalma lehet. A csontok statikus stabilitását biztosító rostos kötegstruktúra „megritkulása“ miatt, a csigolyatestek egyre porózusabbakká válnak és csigolyatörés is előfordulhat. Külső tünetek a testmagasság (akár 10 cm-es) csökkenése kyphosis (özvegyasszonyhát) és úgy nevezett fenyőfaráncok kialakulásával párosul, a hátizomzatdudoros megkeményedése (myogelosis) és a fájdalom csökkentése érdekében gyakori a kímélő testtartás felvétele. A fájdalom mellett a csonttörés fokozott kockázata jelenti a legnagyobb hátrányt.

A csontállomány leépülése miatt annyira csökken a terhelhetőség, hogy már a legkisebb erőhatás következtében eltörhetnek a csontok, pl. bordatörés köhögésnél, vagy megbotláskor eltörik a combnyakcsont.

A BEMER serkenti a csontosodási folyamatokat, a képződő csontszövet erősödését, a heg merevségének és teherbíró-képességének fokozódását hozza létre. Törés esetén a gyógyulási idő a BEMER-terápia használatával közel a felére csökkenhet, közben karban tartja az izomzatot. Csökkenti a zúzódást, az ödémát és a fájdalmat.

A BEMER-terápia csontok anyagcseréjére gyakorolt hatásai

  • A piezoelektromos hatás következtében lelassulhat vagy megelőzhető a csontveszteség.
  • A kalcium anyagcsere aktivizálásával, a kalcium csontokba beépülésének
  • Közvetett hatások a hormonrendszer szabályozásának köszönhetően, ami az ásványanyagcsere irányításában fontos szerepet játszik.
  • Általános hatásai mellett pozitív irányban befolyásolja a fájdalmat, ezzel a csontritkulás tünetére is kihat.

A BEMER terápia egy rendkívül összetett kezelési mód, ami nemcsak a csontszövetek anyagcseréjét és ezzel struktúrájukat javíthatja, hanem az egész szervezetét is serkentheti. A tudatos, kalciumban gazdag táplálkozás és friss levegőn sok mozgás mellett azonban – az egyéni lehetőségektől függően – néhány utasítást be kell tartani. A legújabb ismeretek alapján gyanú merült fel, hogy a tehéntej és az ebből készült termékekben található kalcium különleges struktúrája miatt rosszul épül be a csontokba. A megnövekedett kalcium (kb. 1200 mg naponta), foszfor és fluorszükséglet miatt olykor ásványanyag készítmények beszedésére is szükség van akkor, ha a táplálékfelvétel ezt a szükségletet nem tudja fedezni. A következő természetes élelmiszerek tartalmazzák nagyobb mennyiségben a szükséges ásványanyagokat: zöld zöldségek, tengeri hal, tenger gyümölcsei, dió, mogyoró, juh- vagy kecsketej és az ebből készült termékek.

A csontsűrűség megtartása, vagy esetleges növelése érdekében folyamatos törődésre van szükség. Így ilyen esetekben a BEMER mágneses terápia (8-30 perces kezelés) folyamatos hosszabb ideig történő igénybe vétele járhat csak eredménnyel.