Bemer - Családtervezési problémák
Családtervezés, amely nem tud megvalósulni?
Elszomorító, hogy napjainkban egyre több pár küszköd a családtervezés nehézségével, amelytől akár kapcsolatok is mehetnek tönkre. Rengeteg próbálkozás ellenére sem sikerül a teherbeesés, orvosi kezelések, meddőség, vetélés és rengeteg hasonló probléma alakul ki, amelyről némely pár beszélni sem mer.
De mi áll a háttérben?
A meddőség - amely közel 150 ezer párt érint - hátterében számos probléma állhat, a nő és a férfi részéről egyaránt. Amennyiben mesterséges megtermékenyítési eljárásra kerül sor, azt mindig alapos kivizsgálásnak kell megelőznie: a nőgyógyászati célzott kivizsgálások mellett endokrinológiai vizsgálatokra, valamint genetikai felmérésekre is sor kerülhet. Vetélés esetén, ha többször előfordult már, illetve korai vetéléskor mindig gondolni kell véralvadási zavarra, nevezetesen a fokozott trombózis-készségre is!
Miért okoz problémát a véralvadási zavar?
A megtermékenyített petesejt, amikor leérkezik a méh üregébe, ott be kell ágyazódnia. A méhnyálkahártya sejtjeinek feloldódását, felépülését hormonok, véralvadási faktorok, immun-mechanizmusok irányítják. Majd kifejlődik a méhlepény, ami a vérerek kialakulásával kapcsolja be az anya keringésébe a magzatot. A vér szállítja az oxigént és a táplálékot a magzat számára, hogy fejlődni tudjon. Így érthető, ha a lepény keringésében akadály alakul ki (például trombózis), a magzat fejlődése lelassul, esetleg elhal, és a kismama elvetél. Nagyobb terhesség esetén koraszülés jöhet létre.
Az általunk alkalmazott kezelés utáni változások:
- A kapillárisokban mért vérkeringés, valamint a vér sejtes elemeinek áramlási sebessége jelentősen, mintegy 19%-ban fokozódik.
- A szöveti mikrocirkuláció területén a kis és a legkisebb (arteriolák, venulák, melyek átmérője kisebb, mint 0,1mm) erek átmérője több mint 24%-kal kitágul.
- Vénás kiáramlás javul.
- Ellátott szövetek oxigén hasznosítása 15%-kal nő.
- A lassú áramlású és az érfalhoz tapadó adherens fehérvérsejtek száma szignifikánsan megemelkedik.